Басейн річки Янцзи площею 700 000 квадратних миль забезпечує водою, транспортом і їжею майже третину з 1,3 мільярда жителів Китаю і забезпечує понад 40% ВВП країни.
Янцзи є найважливішою річкою Китаю. Це головна водна артерія країни, а її басейн є великою житницею Китаю та містить майже одну третину населення країни.
Річка Ланьцанг (Меконг) протікає через шість країн, починаючись на Тибетському плато Китаю. Річка Ланькан-Меконг є серцем і душею материкової Південно-Східної Азії, підтримка одного з найактивніших рибних промислів у світі та щонайменше 60 мільйонів людей, які залежать від нього в питанні, воді та транспорті.
Китай визначається двома великими річками. Хуанхе та Янцзи (Янцзи). течуть від Гімалаїв, відомих як водонапірна вежа світу, на тисячі миль, аж до Східно-Китайського моря.
Кампанія перетину річки Янцзи (кит. 渡江战役) — військова кампанія, розпочата Народно-визвольною армією для перетину річки Янцзи та захоплення Нанкіна, столиці націоналістичного уряду Гоміньдану, на завершальному етапі громадянської війни в Китаї. .
Третина всіх жителів Китаю (а це понад 400 мільйонів чоловік) проживає на території басейну річки Янцзи. Басейн Янцзи забезпечує приблизно половину всієї риби, яку їдять у Китаї, і дві третини рису. Промисловість і сільське господарство там становлять до 40% усієї економіки Китаю.