Її батько, верховний бог Одін, покарав Брунгільду за не підкоряючись йому і змусив її впасти у вічний сон, оточений стіною вогню. герой,
, пройшов крізь полум'я і розбудив дівчину поцілунком.
В одній доленосній битві Брунгільда вбиває Яльмгуннара, короля, якому Одін обіцяв перемогу. Розгніваний необдуманим вчинком Брунгільди, Одін наказує їй взяти чоловіка як покарання. Але Брунгільда поклялася, що вийде заміж лише за чоловіка, який зможе перемогти її в бою — такого чоловіка майже неможливо знайти.
З мечем у руці Клотер III, король Франції, пасивно спостерігає за покаранням своєї матері Брунгільди за її злочини подружньої зради та вбивства. Помилково звинувачена ворогами, її судили, публічно принижували та засудили до цієї жахливої смерті без жодного втручання сина.
Згідно з епосом Волсунга Саги, вона була улюбленицею Одіна, поки не послухалася його. Він приспав її в оточенні вогняного кільця, яке міг подолати лише найсміливіший герой. У деяких скандинавських легендах надприродно могутня дівчина була дочкою короля Бутлі та сестрою Атлі, царя гунів.
У скандинавській міфології Брингільда — Валькірія, жіноче божество на службі у головного бога Одіна. Коли вона кидає йому виклик, він прирікає її на життя смертною, ув’язнює її в замку, оточеному вогняним кільцем, і занурює її в глибокий сон, з якого її може врятувати лише герой.
Гюнтер таємно присутній під час усього цього і може це підтвердити Зігфрід не спав з Брунгільд. Після того, як Зігфрід підкорив Брунгільду, Гюнтер займає місце Зігфріда і позбавляє Брунгільду незайманості, що призводить до втрати її надлюдської сили.