Букмол, літературна форма норвезької мови розроблений шляхом поступової реформи письмової данської мови відповідно до норвезького вживання. Норвезькою мовою букмол означає «книжкова мова».
приблизно «офіційна мова» (що буквально означає «мова королівства»).
Букмол (міська східно-норвезька: [ˈbûːkmoːɫ]) ( Великобританія: /ˈbuːkmɔːl/, США: /ˈbʊk-, ˈboʊk-/; букв. 'книгоязик') є одним з офіційних письмових стандартів норвезької мови, поряд з нюношк. Сьогодні букмол є найуживанішою письмовою формою норвезької мови, оскільки її використовують від 85% до 90% населення Норвегії.
Офіційно букмол і нюношк мають однакові статуси в Норвегії Букмол домінує в усіх верствах норвезького суспільства, оскільки 85–90 % населення пише букмолом. Нюношк використовують приблизно 10-15% населення, переважно на західному узбережжі.
Букмол розвинувся з дано-норвезької мови, яка замінила середньонорвезьку як елітну мову після об’єднання Данії та Норвегії в 16-17 століттях, а потім еволюціонувала в Норвегії, тоді як нюношк був розроблений на основі колективу розмовних норвезьких діалектів.
Букмол. Букмол, письмова мова деяких 80% норвезького населення, базується на поєднанні датської та нюношків.
норвежці (норв.: Nordmenn) є етнічною групою та нацією, яка походить з Норвегії, де вони становлять переважну більшість населення.