Поєднання зневоднення, низького рівня цукру в крові та різних побічних продуктів алкоголю може змусити нас рухатися чи думати. У довгостроковій перспективі організм звикає до підвищення рівня дофаміну, яке отримує від алкоголю, і починає виробляти менше дофаміну, щоб компенсувати це.
Непереносимість алкоголю виникає, коли ваше тіло не має належних ферментів для розщеплення (метаболізму) токсинів у алкоголі. Це викликано спадковими (генетичними) ознаками, які найчастіше зустрічаються в азіатів. Інші інгредієнти, які зазвичай містяться в алкогольних напоях, особливо в пиві чи вині, можуть викликати реакції непереносимості.
Раптова непереносимість алкоголю можливо, якщо ви починаєте вживати ліки, які спричиняють непереносимість алкоголю, або розвиваєте захворювання, яке викликає це. Більшість випадків раптово виниклої непереносимості алкоголю виникає через початок прийому нових ліків, які її викликають.
Наслідки можуть бути різними залежно від кількох факторів. Деякі з цих факторів не дуже змінюються для кожної людини, наприклад як ваше тіло розщеплює алкоголь, вашу стать, вагу чи сімейну історію. Інші фактори можуть змінюватися з часом, як-от ваша толерантність, тип напою, який ви п’єте, і те, як швидко ви його п’єте.
“Алкоголь підвищує активність нейромедіатора ГАМК (інгібітора), одночасно знижуючи глутаматну (збуджувальну) активність, – каже МакДонах. «Це призводить до того, що робота мозку гальмується більше, ніж зазвичай». Усі ці фактори можуть сприяти зміні вашої поведінки під час вживання алкоголю.
Коли люди старіють, їхній організм стає менш здатним переробляти велику кількість алкоголю, і відновлення після його наслідків займає більше часу. Крім того, деякі ліки можуть підвищити чутливість до побічних ефектів вживання алкоголю, що ускладнює нам насолоду від вечірки з друзями чи родиною.