До них відносяться інфекції, діабет, РС, потилична невралгія та
. Інші можливі причини включають тривогу, мігрень, травми голови, судоми та аутоімунні захворювання. Деякі ліки також можуть викликати поколювання як побічний ефект. У більшості випадків поколювання в голові не є серйозним приводом для занепокоєння.
Винос. Оніміння голови має багато можливих причин, в тому числі хвороби, ліки та травми. Причини оніміння голови, такі як застуда, головний біль або положення під час сну, не є причиною для тривоги. Оніміння голови зазвичай зникає після лікування.
Поколювання в голові може бути ознакою певних станів здоров’я, таких як проблеми із зубами, розсіяний склероз, мігрень, тривога або діабет. Хоча це неприємно, хвилі поколювання, які виникають окремо, можуть не викликати серйозного занепокоєння. Зазвичай це зникає через кілька годин після простого відпочинку.
Резюме. Відчуття поколювання в шкірі голови (парестезія) може виникнути з багатьох причин, в тому числі тривога, ASMR, хімічне подразнення, ліки, мігрені, стиснення нервів, чутливість шкіри та основні захворювання. Зверніться до свого медичного працівника, якщо у вас шкіра голови постійно поколює.
Дефіцит в вітамін B12 також може впливати на нерви та викликати поколювання. Погана постава може спричинити здавлення нервів у шиї та потилиці. Електролітний дисбаланс, підвищений або виснажений рівень важливих мінералів, таких як кальцій, калій і натрій, також можуть спричинити невропатію.
Зверніться до лікарні або зателефонуйте за номером 911 або за місцевим номером екстреної допомоги, якщо: Ви відчуваєте слабкість або не можете рухатися разом із онімінням або поколюванням. Оніміння або поколювання виникають відразу після травми голови, шиї або спини. Ви не можете контролювати рух руки чи ноги, або ви втратили контроль над сечовим міхуром чи кишечником.