Причини самоушкодження Деякі люди завдають собі шкоди, щоб втекти, особливо від почуття безпорадності, безнадійності, страху, горя, смутку та тривоги.. Інші ріжуться або спалюються, тому що не мають альтернатив і не мають засобів для боротьби з зовнішнім тиском.6 днів тому
Як допомогти тому, хто ріжеться
- Визнайте їхні емоції та висловіть співчуття.
- Зосередьтеся на спробах зрозуміти тригери, які передують нанесенню собі шкоди, а не самій дії.
- Не висміюйте їхні дії та не відкидайте їхні думки та почуття.
- Допоможіть створити список людей, яким вони можуть зателефонувати, коли захочуть скоротити.
Можливо, вони підстригли волосся, тому що їм було нудно. А може, стригли волосся, бо їм було цікаво. Незалежно від того, звідки прийшло натхнення, їхня незалежність розвивається, а дрібна моторика прогресує з кожним днем, тому це не можливість лаяти чи присоромити.
Терапія може допомогти вам впоратися з цим сумним розривом. Крім того, дитині може здатися, що продовжувати розмовляти з вами занадто важко. Якою б не була їхня причина, біль, горе та смуток можуть здаватися нестерпними. Часом ви просто згадуєте ті хороші спогади дитинства. Плакати завжди добре.
Діти часто продовжують різати тому що це стає способом, яким вони справляються зі своїми почуттями. І чим довше вони практикують самоушкодження, тим більше покладаються на це. Якщо ви думаєте, що ваша дитина може завдати собі шкоди, але ви не впевнені, є ознаки, на які варто звернути увагу.
Багато підлітків, які наносять собі тілесні ушкодження, повідомляють про це забезпечує відчуття полегшення від глибоких хворобливих емоцій. Через це це поведінка, яка має тенденцію зміцнюватися. Порізи та інші самоушкодження можуть стати для підлітка звичним способом реагувати на тиск і нестерпні почуття. Багато хто каже, що відчуває «залежність» від такої поведінки.