Тонкий олівець Ймовірно, це пов’язано зі скороченням м’язів у товстому кишечнику, оскільки це допомагає концентрувати відходи. Якщо раптова і постійна зміна стільця стає рідким, це може означати наявність закупорки товстої кишки, і вам слід звернутися до лікаря.
Вузький стілець, який час від часу трапляється, ймовірно, нешкідливий. Але в деяких випадках ознакою цього може бути вузький стілець, особливо якщо він тонкий товста кишка звужується або має закупорку. І це може бути через рак товстої кишки. Синдром подразненого кишечника (СРК) також може спричинити зміни розміру вашого стільця.
Кал маленький і схожий на гранули може вказувати на запор або неповне спорожнення кишечника. Людина, яка какає менше трьох разів на тиждень, може мати запор.
Розмір калу. Нормальний розмір калу становить принаймні пару дюймів у довжину, а в ідеалі – від чотирьох до восьми дюймів. Крихітні какання – це недобре. Вам не слід викидати гранули, якщо ви не зайчик, олень чи інша дика тварина.
Вживання більше клітковини: Їжа з високим вмістом клітковини може допомогти розм’якшити стілець. Дорослим жінкам потрібно 22-28 грамів (г) клітковини щодня, тоді як чоловікам потрібно приблизно 28-34 г щодня. Фрукти та овочі багаті на клітковину. Пити більше води: для деяких людей гальковий стілець є ознакою зневоднення.
Запор із невеликим, твердим стільцем, схожим на камінці, зазвичай є ознакою a дієта з низьким вмістом клітковини. Інші сприяючі фактори включають вживання занадто мало води або малорухливий спосіб життя. Деякі ліки та захворювання також можуть викликати запор, навіть якщо ви активні та споживаєте багато клітковини.