Американські індіанці напали та спалили місто, що зрештою призвело до залишення Санта-Олени в 1576 році. Санта-Олена була відбудована наступного року, але вона була знову покинута через десять років у 1587 році. Іспанці вирішили, що вони не можуть захистити і Санта-Елену, і Св. Августин.
Іспанська влада вирішила в 1587 р., що вони не вистачало військового потенціалу, щоб адекватно захистити Санта-Олену. Отже, іспанці самі підпалили поселення і відпливли до Св. Августина. Педро Менендес де Авілес, губернатор території, який наказав експедицію Пардо в 1566 році, не дожив до залишення.
У 1576 р. Корінні американці з сусідніх міст Оріста та Ескамаку спалили Санта-Олену, яку іспанці відбудували. У 1580 році 2000 корінних американців знову напали на поселення, але були відбиті. У 1587 році іспанці покинули Санта-Елену, переселившись у своє поселення в Сент-Елена.
1576 Втрата тридцяти солдатів під час цих нападів зрештою призвела до тимчасового залишення як форту, так і міста в Санта-Єлені наприкінці літа, 1576.');})();(функція(){window.jsl.dh('4eLsZrPkBpaMwbkPz5rhiAc__27','
адмірал Педро Менендес де Авілес У 1566 році Санта-Елена була офіційно заснована Іспанський адмірал Педро Менендес де Авілес. Авілес придушив сили Рібо на південному сході та, намагаючись розширити свою імперію та протистояти зусиллям Франції в регіоні, створив Санта-Елену як стратегічний плацдарм.');})();(function(){window.jsl .dh('4eLsZrPkBpaMwbkPz5rhiAc__31','
Олена зізнається, що спочатку вона робила вигляд, що перестала говорити іспанською, тому що одного разу Лідія розлютилася на неї і пішла. Але потім, Олена фактично втратила іспанську. Це створило бар’єр між нею та рештою її родини. Лідія засмутила матір Олени через те, що Олена втратила кубанідад.