На колір стільця зазвичай впливає те, що ви їсте, а також кількість жовчі — жовто-зеленої рідини, яка перетравлює жири — у вашому калі. Коли жовчні пігменти рухаються по шлунково-кишковому тракту, вони хімічно змінюються ферментами, змінюючи пігменти із зеленого на коричневий.
Важке порушення всмоктування жовчних кислот може призвести до дефіциту жовчних кислот. Якщо занадто багато жовчних кислот витікає з калом замість того, щоб повертатися назад у вашу печінку, у вашій печінці почне не вистачати жовчних кислот для виробництва жовчі. Нестача жовчі в тонкому кишечнику вплине на ваше травлення та харчування.
Печінка виділяє жовчні солі в кал, надаючи йому нормальний коричневий колір. Ви можете мати стілець глинистого кольору якщо у вас інфекція печінки, яка зменшує вироблення жовчі, або якщо відтік жовчі з печінки заблокований. Жовта шкіра (жовтяниця) часто виникає разом із глинистим кольором стільця.
Жовчний пігмент: зелений кал може бути результатом наявності жовчного пігменту. Якщо їжа занадто швидко рухається по кишечнику, жовчний пігмент не розщеплюється в достатній мірі. Однією з потенційних причин цього є діарея. Антибіотики: антибіотики можуть змінити тип бактерій, присутніх у кишечнику.
Жовтий кал може вказувати на порушення всмоктування, спричинене паразитом, хворобою або захворюванням. Порушення всмоктування жиру може призвести до збільшення вмісту жиру в калі, яка може бути блідою, великою, з неприємним запахом і рідкою. Це відоме як стеаторея, а ускладнення можуть включати: недоїдання.
На колір стільця зазвичай впливає те, що ви їсте, а також кількість жовчі — жовто-зелена рідина, яка перетравлює жири — у вашому стільці. Коли жовчні пігменти подорожують шлунково-кишковим трактом, вони хімічно змінюються ферментами, змінюючи пігменти із зеленого на коричневий.