Одна з причин, чому Linux захищена — хоча й не захищена — від вірусів, полягає в тому, що він пропонує привілеї користувача, закріплені в ОС. Linux має багатокористувацьке середовище. Кожному користувачеві надається певний рівень привілеїв. 27 вересня 2022 р
Вразливість систем Linux до вірусів порівняно з іншими операційними системами. Фактори, які роблять Linux менш сприйнятливим до вірусів, наприклад керування пакетами та обмежені дозволи користувача.
Віруси, які вражають Linux, все ще дуже рідкісні. Деякі стверджують, що це тому, що Linux не так широко використовується, як інші операційні системи, тому віруси для нього ніхто не пише. Інші стверджують, що Linux за своєю суттю безпечніший, а проблеми безпеки, якими можуть скористатися віруси, усуваються дуже швидко.
У Linux, вірусу важче отримати доступ на системному рівні. Це пов’язано з тим, що обліковий запис root володіє системними файлами. Таким чином, у разі зараження віруси можна легко видалити, оскільки вони можуть впливати лише на обліковий запис користувача, де їх було встановлено, і не впливають на обліковий запис root.
Користувачі Linux не мають привілеїв root за замовчуванням У Linux, якщо користувач не може отримати права root, вірусам і троянам складніше отримати права root. З іншого боку, у Windows програми можна запускати лише з правами адміністратора за кілька кроків.
Відкритий вихідний код Linux також захищає його від вірусів. Як і більшість типів програмного забезпечення з відкритим кодом, Linux має спільноту розробників, які постійно працюють над її оптимізацією та вдосконаленням. Це не комерційно продана або ліцензована ОС. Швидше, Linux є безкоштовним і відкритим кодом.