— цікавився Хейєрдал демонструючи можливість того, що стародавні люди з Америки могли колонізувати Полінезію; для цього він побудував Кон-Тікі (названий на честь легендарного бога інків) з місцевих колод бальси в Кальяо, Перу, і за три з половиною місяці подолав приблизно 4300 миль (6900 км)…
Експедиція Кон-Тікі була подорож на плоту через Тихий океан 1947 року з Південної Америки до полінезійських островів, очолюваний норвезьким дослідником і письменником Туром Хейєрдалом. Пліт був названий Кон-Тікі на честь бога інків Віракоча, для якого «Кон-Тікі», як кажуть, була старою назвою.
Гейєрдал хотів довести його теорія про те, що доісторичні жителі Південної Америки могли колонізувати полінезійські острови, дрейфуючи океанськими течіями.. 28 квітня 1947 року Хейєрдал і його команда з п'яти осіб вирушили з Кальяо, Перу, на 45-футовому кораблі "Кон-Тікі".
Теорія, повністю опублікована в книзі Гейєрдала 1952 року «Американські індіанці в Тихому океані: теорія, що лежить в основі експедиції Кон-Тікі» (відтепер американські індіанці), стверджувала, що перші поселенці тихоокеанського острівного світу, на відміну від усталеної наукової традиції, мали не був азіатського походження, але насправді …
«Кон-Тікі» є заснований на реальній історії розповідає про неймовірну історію норвезького дослідника Тора Хейєрдала, який у 1947 році разом із п’ятьма чоловіками перетнув Тихий океан на плоту з бальсового дерева, щоб довести, що південноамериканці, зокрема перуанці, у доколумбійські часи могли перетнути море. і зупинився на…
У полінезійській культурі тікі символізує зв'язок між людиною і природою, між небом і землею, а також символізує творіння і саме життя. Полінезійці вірили, що тікі є покровителем і оберегом удачі, і поклонялися йому як своєрідному ідолу.