Китай був побудований на інфраструктурі, інвестиціях і виробництві; Індія ледь подряпала поверхню щодо всіх трьох. Індія почала свою економічну реформу на початку 1990-х років, більш ніж через десять років після Китаю. Але в останній чверті століття Китай прискорив свою економіку, тоді як економіка Індії порівняно ослабла.
Керований промислове виробництво та експорт промислової продукціїВВП Китаю зараз фактично є найбільшим за еквівалентом паритету купівельної спроможності (ПКС). Незважаючи на це зростання, економіка Китаю залишається під суворим контролем уряду, де є звинувачення в корупції, нечесних угодах і фальсифікації даних.
Індекс людського капіталу Світового банку за 2020 рік, який вимірює результати в галузі освіти та охорони здоров’я в країнах за шкалою від 0 до 1, дав Індії оцінку 0,49, що є нижчим за Непал і Кенію, обидві бідніші країни. Китай набрав 0,65, подібно до набагато багатших (у перерахунку на душу населення) Чилі та Словаччини.
Справжня сила Китаю полягає в його економіці. Китай є найбільшою економікою світу за ВВП за ПКС (у 2,5 рази перевищує ВВП Індії). Китай є другою найбільшою економікою світу за номінальним ВВП лише після США (у 5 разів ВВП Індії). Китай перевершить економіку США за номінальним ВВП близько 2030 року.
Чи може Китай виграти війну з Індією? У сучасній війні немає абсолютних перемог і поразок. Це більше стратегічна і тактична перемога, якщо Китай взагалі зміг би впоратися. Індія має кращі позиції, ніж Китай, у геостратегічному світі для просування своїх національних інтересів у 2024 році.
чому Зростання Китаю було зумовлене одними з найвищих у світі темпів інвестицій. Це, у свою чергу, уможливило як інфраструктурну революцію нових міст, високошвидкісних залізничних ліній, аеропортів і портів, так і виробничу потужність, якій позаздрив увесь світ. Китай був світовим заводом протягом 20 років.