На додаток до свого низькі витрати праці, Китай став відомий як «фабрика світу» через його потужну бізнес-екосистему, відносно м’яке комерційне регулювання, низькі податки та збори та конкурентну валютну практику.
Однією з причин є ефект масштабу що пропонує виробництво у такій великій країні. Завдяки величезному розміру китайського ринку продукцію можна виробляти оптом, досягаючи економії на масштабах і нижчих витрат на виробництво.
Оскільки вартість життя нижча, ніж у багатьох західних країнах, Китай посідає 138-е місце серед 197 країн за рівнем витрат на життя, а також 83-ю країну, в якій найкраще жити, пропонуючи баланс між доступністю та якістю життя.
Китай вклав значні кошти, щоб створити ці домінуючі глобальні позиції у часи низького попиту та надлишку пропозиції країна стимулюється знижувати ціни для переміщення товарів. Останній показник дефляційного тиску можна побачити в експортних цінах Китаю на товари, вироблені всередині країни та продані за кордоном.
в середньому Вартість життя в Китаї на 45% нижча, ніж у США згідно Numbeo. Орендна плата в Китаї в середньому на 60% нижча, ніж у США. Але вартість таких товарів, як автомобілі та навчання в приватній школі, насправді дуже схожа.
Яка мінімальна зарплата в Китаї? Мінімальна зарплата в Китаї продовжує зростати. Станом на 19 лютого 2024 року Шанхай має найвищу місячну мінімальну заробітну плату серед 31 провінції (2690 юанів/370 доларів США на місяць), а в Пекіні найвища погодинна мінімальна заробітна плата (26,4 юаня/3,7 долара США на годину).