У 1964 році Білл Інгліш приєднався до ARC, де допоміг Енгельбарту створити перший прототип миші. Вони охрестили пристрій мишкою оскільки ранні моделі мали шнур, прикріплений до задньої частини пристрою, який виглядав як хвіст і, у свою чергу, нагадував звичайну мишу.
Назва «миша» була придумана в Стенфордському дослідницькому інституті, походить від схожості ранніх моделей (які мали шнур, прикріплений до задньої частини пристрою, що наводить на думку про хвіст) до звичайного маленького гризуна з такою ж назвою.
Мишей зазвичай відрізняють від щурів за розміром. Як правило, коли виявляють муроїдного гризуна, його загальна назва включає термін миша, якщо він менший, або щур, якщо він більший. Загальні терміни щур і миша не є таксономічно специфічними.
Проблема в тому у давньоанглійській мові деякі слова зробили множиною шляхом зміни середини слова замість кінця. Тож однина «fot» і множина «fet» у давньоанглійській мові стали нашими «foot» і «feet», а однина «mus» і множина «mys» стали «mouse» і «mice».
Комп'ютерна миша – це абревіатура? Ні, термін «комп’ютерна миша» не є абревіатурою. Це описова назва пристрою, створеного Дугласом Енгельбартом у 1964 році. Новий пристрій був названий через невеликий розмір і форму, яка нагадувала гризуна, відомого як миша.
Історія, знайдена в Панчатантрі, розповідає про те, як миша падає з дзьоба хижого птаха в руки святого чоловіка, який перетворює її на дівчину і виховує як свою власну.