П'єса навіть була заборонена у Відні на певний період, де на той час перебував Моцарт. Зокрема, як це було написано в роки, що передували Французькій революції,
шокував аристократів як він зосереджувався на класовій напруженості та привілеях. Щоб отримати схвалення, потрібно було видалити політичні посилання.
Вистава викликала сенсацію. Написана в часи революції, його тема – слуги, які повстають і перехитрують своїх господарів – обурила аристократію. Це спричинило заборону п’єси в багатьох містах, у тому числі у Відні, де Моцарт перебував при дворі імператора Йосипа II.
«Маріжа де Фігаро» Бомарше з її відвертим трактуванням класового конфлікту спочатку була заборонена у Відні: імператор Йосиф ІІ заявив, що «оскільки твір містить багато небажаного, я очікую, що цензор або взагалі відхилить його, або взагалі швидкості внесли в нього такі зміни, що він …
хитрий іспанський перукар Схитрливий іспанський цирульник, який з’являється як персонаж у французьких п’єсах XVIII століття. Опери «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта та «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні розповідають про Фігаро.');})();(function(){window.jsl.dh('8TnrZoGBAtuIptQP7vCxkAU__30','
Загалом «Весілля Фігаро» було суперечливим через його відхід від традиційних оперних умовностей, його зображення динаміки слуга-пан і його дослідження табу історій кохання. Ці елементи кинули виклик суспільним нормам і викликали дискусії та суперечки.
Весілля Фігаро було надзвичайно суперечливим через свою тематику в той час. Ідея повстання слуг проти своїх панів викликала обурення серед аристократії.