Для видимого світла більш синя частина спектру має коротші довжини хвилі, а червона частина спектра має більшу довжину хвилі. Таким чином, ефект Доплера для світла називається '
' якщо джерело світла наближається до спостерігачаі червоне зміщення, якщо воно віддаляється. 27 червня 2013 р
Термін «блакитне зміщення» стосується зміщення довжин хвиль світла до синього кінця спектра, коли об’єкт рухається до нас у просторі. Астрономи використовують блакитне зміщення, щоб зрозуміти рух галактик одна до одної та до нашого простору.
Гра мала робочу назву Half-Life: Guard Duty; Видавець Sierra Entertainment оголосив назву Blue Shift 30 серпня 2000 року. Як і у випадку з Opposing Force, назва має подвійне значення, посилаючись як на явище синього зсуву світла, так і на назву зсуву Барні.
У видимому спектрі короткохвильовий кінець спектра синій (або фіолетовий), тому ми використовуємо «блакитний зсув» як скорочення для «зміщений на коротшу довжину хвилі»..” Червоний колір знаходиться на кінці хвилі з найдовшою довжиною хвилі видимого спектра, тому об’єкти, що віддаляються від нас, мають світло, зміщене до більшої довжини хвилі…
Синій зсув ефекту Доплера є одним із прикладів ефект Доплера. Це ефект, протилежний червоному зсуву. Доплерівське синє зміщення спричинене рухом джерела до спостерігача. Термін застосовується до будь-якого зменшення довжини хвилі, викликаного відносним рухом, навіть за межами видимого спектру.');})();(function(){window.jsl.dh('cTDrZsDaEdHf1e8P0eTbmQw__38','
З повсякденного досвіду, Синій, здається, є верхньою межею видимого спектру кольорів, хоча технічно ми можемо бачити фіолетовий. Ось чому доплерівський зсув вгору називають синім зсувом. Таким чином, «фіолетовий зсув» означав би те саме, що й синій зсув, якби цю фразу колись використовували: зсув угору.