Деякі критики вважають бритву Хенлона надто наївна ідея, яка може засліпити людей на справжню злобу. Незважаючи на те, що люди мають злі наміри набагато рідше, ніж ми думаємо, це все одно потрібно враховувати.
"Ніколи не приписуйте злобі те, що адекватно пояснюється дурістюПростіше кажучи: деякі погані речі трапляються не через погані наміри людей, а тому, що вони не продумали це належним чином. Цю цитату приписують Роберту Дж. Хенлону зі Скрентона, штат Пенсільванія, США.
Бритва Оккама пропонує відмовитися від непотрібно заплутаних пояснень речей, які можна пояснити просто. Його можна застосувати до більшості теорій змови.
Бритва Хенлона — це розумовий ярлик, який вчить нас, за словами Роберта Дж. Хенлона, «ніколи не приписуйте злобі те, що адекватно пояснюється дурістю.” Іншими словами, замість того, щоб сумніватися в намірах людей, ставте під сумнів їхню компетентність.
Бритва Хенлона нагадує нам не приписувати злобі те, що адекватно пояснюється дурістю. Тезка приказки — Роберт Хенлон із улюбленого Скрентона президента Джо Байдена — пропонує мало контексту для тлумачення фрази; воно з’явилося як самостійне у книзі розумних висловів 1980 року.
Непогані причини помилки (Argumentum ad Logicam) На практиці, передумова аргументу погана, а тому висновок поганий або недійсний. Цю помилку часто можна побачити під час дебатів чи аргументації. Ми підсумовуємо цю помилку так: він навів погані причини для свого аргументу; тому його аргумент поганий.