Теорія балансу сил у міжнародних відносинах свідчить про це держави можуть забезпечити своє виживання, не даючи одній державі отримати достатню військову силу, щоб домінувати над усіма іншими.
баланс сил, у міжнародних відносинах, положення та політика нації або групи націй, які захищають себе від іншої нації чи групи націй шляхом порівнюючи свою силу з силою іншої сторони.
Баланс сил — це теорія міжнародних відносин, яка передбачає, що державна влада постійно змінюється держави забезпечують своє виживання шляхом запобігання тривалому військовому перевазі будь-якої однієї держави.
Теорія балансу сил у міжнародних відносинах трактує мир як результат запобігання будь-якій одній державі, фракції чи фігурі від отримання достатньої влади для панування над усіма іншими.
Баланс сил є третьою складовою традиційного уявлення про безпеку, і найкращий спосіб підтримувати баланс сил – це нарощувати військові сили. Нації навіть намагаються плекати тісну дружбу з ворогом свого ворога. d. Ще однією традиційною складовою безпеки є побудова альянсу.
Зокрема, рівновага балансу сил не гарантує безпеку кожної країни, тому країни повинні бути пильними щодо своєї частки ресурсів. З іншого боку, рівновага колективної безпеки забезпечує суверенітет кожного і, таким чином, дозволяє максимізувати ресурси.