Протокол до Договору про Антарктику про охорону навколишнього середовища — Мадридський протокол — визначає Антарктиду як природний заповідник із встановленими охоронними територіями. Антарктида, яка не належить жодній країні, є місцем для збереження навколишнього середовища та наукових досліджень.
Мандрівникам не потрібен дозвіл, щоб поїхати в Антарктиду, але туристичні оператори повинні мати дійсний дозвіл. По-перше, трохи передісторії того, чому відвідування Антарктиди є законним. Антарктида – це не країна. Континент захищений Договором про Антарктику, який зберігає його для мирного та наукового використання.
Обмеження, які застосовуються до Антарктиди, загалом діють захистити навколишнє середовище та біорізноманіття континенту.
Суворі погодні умови: Антарктида сумно відома своєю невблаганною погодою, яка характеризується екстремальними температурами, непередбачуваними штормами та сліпучими хуртовинами. Ці умови не тільки збільшують ризик збоїв у польоті, але й вимагають спеціального обладнання та навчання пілотів, що збільшує експлуатаційні витрати.
Охоронювані території були створені в 1961 році відповідно до Системи договору про Антарктику, яка регулює всю землю і воду на південь від 60 широти і захищає від розвитку людини. Для входу в будь-який ASPA потрібен дозвіл.
Важливо, Протокол забороняє комерційний видобуток і захищає вразливі території, тварин і рослини. Договір про Антарктику не забороняє туристам, військовослужбовцям або науковим дослідникам перебувати в Антарктиці, але їм потрібен відповідний дозвіл від Сторони Договору.