Ефект мильної опери є небажаним побічним ефектом
досвідчені деякими. Після багатьох років перегляду фільмів і телепередач, знятих із низькою частотою кадрів, наше око очікує певної кількості розмиття в русі та часу між кадрами. Додавання інтерпольованих кадрів може усунути це.
насправді, більшість нових телевізорів за замовчуванням навмисно встановлюють режим, який робить це. Справа не в роздільній здатності, хоча зміни відбулися приблизно в той час, коли телевізори 4K стали більш поширеними. У просторіччі це називають «ефектом мильної опери», і хоча деякі люди цього не помічають, а деяким навіть подобається, багато хто з нас його ненавидить.
Ці налаштування згладжування руху чудово виглядають на телебаченні в прямому ефірі, як-от спортивні події чи паради, які знімаються зі швидкістю 30 кадрів на секунду. Однак більшість фільмів знімаються зі швидкістю 24 кадри в секунду і не призначені для перегляду з цими функціями. Якщо його ввімкнути, це викликає жахливий ефект мильної опери.
Для деяких телевізорів режим «Кіно» або «Кіно» автоматично вимикає згладжування руху, оскільки розуміється, що ви хочете дивитися фільм або відеовміст (знову ж таки, 24 або 30 кадрів/с) у тому вигляді, в якому він представлений. Переведіть телевізор у режим «Кіно» або «Кіно», залежно від того, який із них наявний, і подивіться, чи вимикає ефект мильної опери.
Є дві основні причини: з роздільною здатністю 4K телевізор здатний відображати деталі, які були затемнені в стандартній роздільній здатності (480/576 рядків).. Нові передачі високої чіткості з плівки на цифровий файл краще захоплюють і відображають дрібні деталі, включаючи зернистість плівки та шум відео.
Це не ваші драйвери, а ваш кабель або порти (на графічній карті, або на дисплеї, або на обох). Порт HDMI на 2080 Ti має лише HDMI 2.0, що означає, що він не має пропускної здатності для 4k 4:4:4 (для цього вам потрібен HDMI 2.1).