Дитяча книга «Дуже голодна гусениця» була названа старшим дослідником дитинства «застарілою» та «шкідливою».. Де Хелен Адам зі Школи освіти Університету Едіт Коуен висвітлила кілька дитячих книжок, які, на її думку, «увічнюють застарілі стереотипи».31 травня 2022 р.
Діти не ростуть сильними і здоровими на дієті тільки з плодів і листя. Вони не жучки. Що ще гірше, це сказано в книзі кожен день, скільки б фруктів гусениця не з'їла, вона завжди голодна (я думаю, що ви були б, якби все, що ви їли, це фрукти).
Наступної неділі гусениця з'їдає зелений листок, знімаючи біль у животі. Тепер «велика, товста гусениця», він будує навколо себе кокон і перебуває в ньому більше двох тижнів. Потім він прогризає отвір і виривається назовні, з’являючись у вигляді великого різнокольорового метелика.
«Я вважаю, що більшість дітей можуть ототожнити себе з безпорадною, маленькою, нікчемною гусеницею, і вони радіють їй, коли вона перетворюється на прекрасного метелика», — міркує він ЛЮДЯМ. «Це підтвердження для всіх дітей. Там написано: Я теж можу вирости. Я теж можу розкрити крила і полетіти у світ.
Історія досить проста — згадана голодна гусениця вилуплюється в неділю, починає їсти різноманітні фрукти у все більших кількостях з понеділка по п’ятницю, надмірно вживає нездорову їжу в суботу, проводить неділю, шкодуючи про це, і одужує, з’ївши в неділю гарний зелений листочок, а потім вкладається в кокон на …
Це було написано в 1908 році! «Класика» — це зазвичай «євроцентричні тексти, які були написані задовго до дати народження студентів і можуть не відображати життєвий досвід студентів", – йдеться в рекомендаціях. Вони можуть бути "гетеронормативними та/або сексистськими".