Розширений діапазон рухів плеча завдяки плечовому поясу, який утворений лопаткою та ключицею (лат.: clavicle). Плечовий пояс спирається на грудну клітку за допомогою суглоба між ключицею та грудниною (лат.: sternum).
Плечовий пояс являє собою кісткове кільце, утворене ключицею і лопаткою. Ззаду це кісткове кільце неповне, а спереду закрите рукояткою грудини. Плечовий пояс з’єднує верхню кінцівку з осьовим скелетом на лівій і правій сторонах тіла .
Плечовий пояс або cingulum pectorale є група кісток, яка з’єднує верхні кінцівки з рештою скелета. Плечовий пояс складається з шести кісток, три зліва і три справа від грудної клітки: ключиця, лопатка і воронячий дзьоб.
У людини є дві лопатки, які є частиною плечового пояса. Лопатка і ключиці (ключиці) дозволяють людям обертати руками майже повністю. Лопатка утворює плечовий суглоб (articulus humeri) з плечем (humerus).
Є 3 важливі суглобів в плечовий пояс. Сам плечовий суглоб (також плечово-плечовий суглоб називається) утворюється зчленуванням між головкою плечової кістки та суглобовим м’язом. Крім того, існує зчленування між ключицею та акроміоном, акроміально-ключичним або ACсуглоб.
Завдяки плечовому поясу збільшується діапазон рухів плеча, яка утворена лопаткою та ключицею (лат.: clavicle). Плечовий пояс спирається на грудну клітку за допомогою суглоба між ключицею та грудниною (лат.: sternum).