Олійна фарба має значну перевагу завдяки повільному висиханню. Ця характеристика дозволяє художникам працювати над деталями з точністю, вносити зміни та змішувати кольори безпосередньо на полотні.15 травня 2024 р
Сильні та слабкі сторони живопису полотно, олія L'масло висихання займає більше часу, ніж, наприклад, акрилова фарба, але таким чином ми можемо створювати делікатні форми, градієнти, рельєфи, що дуже корисно, наприклад, у створенні абстрактних картин.
Тому олійна фарба – це фарба, яка дозволяє не поспішати, створювати багато деталей, наносити лаки та виготовляти глазурі та яка зберігається з часом. Вона дійсно відрізняється від акрилової фарби, гуаші або акварелі.
Однак органічні розчинники, які використовуються в складі олійних фарб, засновані на похідних нафти, таких як уайт-спірит або скипидар. Цей тип розчинника створює проблему. Дійсно, він виділяє частинки, токсичні для здоров'я, і видає сильний запах після нанесення.
Олійні фарби мають a більший час висихання, що дає художникам більшу гнучкість для змішування, затінення та виправлення помилок . Крім того, гладка масляниста консистенція олійних фарб полегшує їх використання багатьом художникам.
Олія на полотні є один із найпопулярніших видів мистецтва . Він бере свій початок у 12 столітті в Китаї. Фарби на масляній основі, а полотно зазвичай бавовняне або поліестерове. Бавовна набагато краща, оскільки волокна вбирають фарбу, тоді як поліестер дозволяє фарбі осідати лише як верхній шар.