Період напіввиведення становить час, який проходить до появи напруги на конденсаторі або струм зменшився вдвічі. Порівняйте виміряний період напіврозпаду з теоретичним значенням: TH = 0,693 ∙ R ∙ C. Визначте ємність конденсаторів за періодом напіврозпаду.
Період напіврозпаду (t1/2) конденсатора визначається як час, потрібний для того, щоб початковий заряд впав до половини свого стану . Визначте період напіврозпаду за допомогою рівняння розряду в залежності від постійної часу t (крутного моменту).
Сьогодні це зазвичай 105 °C. Ці значення тривалості життя: 1000 або 2000 годин до 10 000 годин і більше. Чим вище вказаний термін служби, тим довше компонент працюватиме в певному застосуванні при певній температурі навколишнього середовища.
Чим менший опір, підключений до системи, тим швидше розряджається конденсатор. Наприклад: для конденсатора ємністю 10 мкФ і його розрядки з електричним опором 1 кОм час розряду становить 0,01 с.
Суперконденсатор також служить довше. Після 10 000 циклів заряджання та розряджання він все ще має 88 відсотків початкової ємності. Для порівняння: батареї смартфонів мають лише близько 80 відсотків початкової ємності після 500 циклів зарядки. Ось як працює конденсатор: Конденсатор — це накопичувач енергії.
Чи збігається період напіврозпаду під час розряду з періодом напіврозпаду під час зарядки (конденсатора)? Це буде лише у випадку, якщо зарядний і розрядний струм протікають через однаковий імпеданс . Не можна говорити про період напіврозпаду, тому що конденсатори не є чимось схожим на радіоактивні елементи.