ви відчуваєте, що більше не належите, ви відчуваєте відчуження від інших; ви стаєте все більш закритими і майже не говорите про свої почуття; ваші почуття є стає плоским і вам не хочеться нічого робити; ти бачиш своє майбутнє похмуро.
відчуття страху, смутку або напруги як ви думаєте або говорите про травматичну подію. весь час бути насторожі та легко злякатися. мати проблеми з утриманням уваги на чомусь. мати погані сни про (частини) травматичної події.
ПТСР характеризується чотирма групами симптомів, які виникають, якщо ви пережили психотравму. Такі почуття виражаються через спалахи гніву, агресії або дратівливості, поганий сон, проблеми з концентрацією, стан неспання та пильності та сильний страх несподіваними речами.
Серед людей, які пережили шокуючу подію в якийсь момент свого життя, приблизно у 14 відсотків розвивається ПТСР. Вдвічі частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Ця статева різниця пов’язана зі стресовим білком (PACAP), який стимулюється жіночим гормоном естрогеном.
Повторні переживання зазвичай провокуються так званим «тригером». Це може включати тонкі речі, як-от запах чи звук чийогось голосу. Люди з посттравматичним стресовим розладом насправді постійно перебувають у стані нерва через страх перед можливими загрозами. Це означає, що їх можна легко налякати.