Витоки Дня подяки сягають корінням у дохристиянські часи. Тоді святкування припадали на рівнодення 23 вересня. Люди дякували різним духам поля та родючості, приносили жертви та хотіли догодити богам наступного врожаю.
День подяки – християнське свято, яке… сходить до попередників у Римській імперії, стародавній Греції та Ізраїлі. Як випливає з назви, ми святкуємо його з вдячності за дари природи під час збору врожаю, тобто завжди восени.
Свято жнив давніше самого християнства. Подібні свята під час жнив були в Римській імперії, Стародавній Греції та Ізраїлі. Християнська релігія також прийняла свято і воно має на меті нагадати людям подякувати Богові за його дари.
День подяки: язичницьке свято стає християнським Перший «День подяки» записаний у першій книзі Біблії: Брати Каїн і Авель жертвують Богові плоди своєї праці: Каїн приносить в жертву плід, а його брат як пастир — тварину зі своєї отари (пор. Буття 4).
День подяки християни святкують після збору врожаю восени. Віруючі хочуть висловити подяку Богу за врожай із землеробства та городів. Вони також нагадують нам про тісний зв’язок людини з природою.
Свято до Дня Подяки Восени 1621 року принаймні 90 вампаноагів зібралися разом із 52 англійцями на території нинішнього Плімута, штат Массачусетс, щоб відсвяткувати успішний урожай. Сьогодні цей день відомий як «Перший день подяки», хоча тоді цей термін ніхто не використовував.