Мікролакс — ректальний проносний препарат, який швидко усуває випадкові запори та діє локально на пряму кишку, розм’якшуючи стілець і полегшуючи його евакуацію.. Едуктил – проносний засіб у формі шипучих супозиторіїв.
Дульколакс застосовують при періодичних запорах. Не можна перевищувати максимальну дозу 2 таблетки на добу. Для більш швидкого проносного ефекту, можна використовувати супозиторії, які дають ефект від 10 до 30 хвилин.
Дієта, багата клітковиною Щоб досягти 25 г клітковини на день, їжте як мінімум: сушені овочі двічі на тиждень (нут, сочевиця, сушений горох тощо); Один раз на день цільнозерновий продукт (цільнозерновий хліб, цільнозернові макарони, цільнозерновий рис тощо); 5 порцій фруктів і овочів на день.
Фахівці рекомендують віддати перевагу баластні проносні та осмотичні проносні засоби. Ці два види проносних засобів показали свою ефективність і позбавлені токсичності. Їх можна використовувати після оздоровчо-дієтичних заходів та/або на додаток до них.
Мінеральна вода (з високим вмістом магнію) Дуже часто, збільшення щоденного споживання води може бути достатнім для зменшення симптомів запору. Тому у випадку ледачого транзиту рекомендується випивати не менше 1,5 літрів води на день.
баластні проносні (іспагул, іспагул-сенна, стеркулія камедь, подорожник) які збільшуються в об’ємі в присутності води і змінюють консистенцію випорожнень. Їм потрібно багато пити, щоб бути активними. Часто для належної роботи потрібно кілька днів.