Читаючи аяти Корану про демократію, автор зосередиться на аятах Корану про сю>ра>, а саме Q.S. аль-Бакара [2]: 233, Q.S. Алі Імран [3]: 159 і Q.S. аш- Шура [42]: 38.
Тим часом у Корані вірші, що стосуються демократії, містяться в: Сура Алі-Імран, аят 159, а щодо обговорення міститься в сурі аш-Сюара, аят 38.
За його словами Іслам не приймає демократію повністю і не відкидає її абсолютно. У демократії законодавча влада (вироблення та прийняття законів) абсолютно в руках народу. Між тим, у системі шури (іслам) цією владою є авторитет Аллаха.
В Корані є багато віршів, пов’язаних з принцип–принцип основний демократія, включаючи QS. Алі Імран: 159 і аль-Шура: 38 (що говорить про обдумування); аль-Майда: 8; аш-Шура: 15 (про справедливість); аль-Худжурат: 13 (про рівність); ан-Ніса': 58 (про довіру); Алі Імран: 104 (приблизно …
Анотація. У сурі Алі Імрон 159 є концепція обговорення або спілкування в організаціях. У цьому вірші пояснюються кроки для обговорення. тобто бути м’якими, прощати іншим учасникам обговорення, просити їх вибачення та довіряти один одному після обговорення.