Близько половини всіх видів тварин і рослин у найважливіших природних регіонах світу стануть жертвами зміни клімату в середньостроковій перспективі. Це результат дослідження, проведеного
та Університет Східної Англії у Великобританії.
Підвищення температури та збільшення періодів посухи змінюють умови життя тварин і рослин. Харчові ланцюги руйнуються, і види вимирають – з наслідками для всієї екосистеми. «Зміна клімату призводить до скорочення популяцій і, в крайніх випадках, до вимирання видів тварин“, – каже професор д-р.
Зміна клімату збільшує навантаження пилку І це ще не все: абсолютно нові види рослин, такі як амброзія, стають рідними для нас і все частіше викликають алергію. Що ще гірше, не лише підвищення температури, а й збільшення концентрації CO2 у повітрі сприяє утворенню пилку.
У міру нагрівання Землі рослини та тварини, яким потрібно жити в холодних місцях, таких як вершини гір або Арктика, можуть більше не мати відповідного середовища існування . Якщо Земля продовжить нагріватися, до чверті всіх рослин і тварин на Землі може вимерти протягом 100 років.
Тварина, яка відступає в гору, щоб охолодитися, зрештою більше не буде жити в горах, і на той час для тварини може бути надто пізно розвинути кращу переносимість спеки. Оскільки клімат продовжує нагріватися, а види намагаються не відставати, зрештою відбудеться сейсмічна зміна дикої природи — каже Даймонд.
До непрямих ефектів відносяться: Фрагментація та втрата середовищ існування, надмірна експлуатація, забруднення ґрунту, води та повітря та поширення інвазивних видів. Вони ще більше послаблять стійкість екосистем до зміни клімату та їх здатність надавати життєво важливі послуги.