Для детальнішого дослідження світла використовують спектральні прилади. Це оптичні прилади, за допомогою якого електромагнітне випромінювання і, зокрема, світло з сусідніх діапазонів довжин хвиль можна розбити на його спектральні компоненти, спостерігати та реєструвати.
Принцип роботи. Спектрофотометр У спектрофотометрії вони розбивають спектр видимого світла на кілька вузьких смуг або вимірювальних каналів (зазвичай від 20 до 40 смуг із шириною приблизно від 20 до 10 нм) і забезпечують оцифроване значення інтенсивності світла для кожного каналу.
Сучасність спектрометр включають спеціальні оптичні компоненти, такі як вхідна та коліматорна оптика, дисперсійний елемент, яким зазвичай є дифракційна решітка, і конденсаційна оптика. Це спрямовує світловий спектр до ряду детекторів, які вловлюють кількість світла на кожній довжині хвилі.
А спектроскоп працює, пропускаючи вхідне світло через призму або сітку. Ці елементи розбивають світло на окремі кольорові компоненти, подібні до веселки. Це створює спектр, який оцінюється, щоб зробити висновки про склад джерела світла.
Оптичні спектри можна створити штучно за допомогою призми або оптичної решітки. Розрізняють три якісних види оптичних спектрів: Лінійчасті, смугові та безперервні спектри.