Ви можете прикріпити дошки, обтягнуті кролячим дротом, як основу гнізда. Іноді достатньо пофарбованої в білий колір смуги грубої штукатурки під карнизом шириною 10-15 сантиметрів. Там, де ластівки не знаходять достатньо глиняного ґрунту для будівництва гнізд, вони також люблять штучні гнізда.
Допомагати їм будувати гнізда, рекомендують природоохоронці Штучне створення глиняних або грязьових калюж. Зазвичай ластівки будують гнізда з глини та частин рослин. Птахи утворюють невеликі грудки вологого матеріалу для будівництва гнізд.
Якщо гнізда немає, ластівки починають будувати гнізда з середини квітня залежно від погоди. Як тільки вони готові, самки ластівки відкладаються з середини травня до Середина червня їхні яйця. Інкубація триває два тижні, або до трьох тижнів за поганих погодних умов.
Відганяйте ластівок непомітно за допомогою ультразвуку За допомогою ультразвуку ви можете вирішити вашу проблему непомітно та надзвичайно м’яко. Ультразвукові системи подають сигнал, який птахи сприймають як дотик. Тоді вони стають неспокійними та уникають відповідної області.
Зникає все більше гнізд талісманів Хатлапа Згідно з народним повір'ям, хатні мартини в гнізді запобігають бурі. Ластівки завжди вважалися оберегами удачі. У народних повір'ях ластівки, які гніздяться біля хати, означають захист від бурі.
Домашній мартин любить розмножуватися колоніями, де це можливо. Сільська ластівка, навпаки, віддає перевагу одному гнізду з великою кількістю місця для себе. Це важливо мати на увазі, якщо ви хочете прикріпити штучні гнізда.