У птахів 4-камерне серце, що складається з правого передсердя, правого шлуночка, лівого передсердя та лівого шлуночка. Такий поділ забезпечує ефективний потік багатої і бідної киснем крові . Птахи також мають особливі пристосування для польоту, включаючи більше серце відносно ваги тіла та більш швидкий пульс.
Циркуляція починається з фази розслаблення серця між двома серцевими скороченнями: потім кров тече з обох передсердь у серцеві камери. У наступній фазі викиду обидві камери серця перекачують кров у великі артерії. Під час кровоносної системи лівий шлуночок перекачує кров у головну артерію (аорту).
Птахи, як і ми, ссавці, мають два окремих кола: легеневе та системне. Крім того, кровообіг закритий, кров тече тільки по кровоносних судинах і не витікає в порожнину тіла. (це стосується деяких безхребетних, таких як равлики).
The Клоакальна бурса, який є лише у птахів, продукує В-клітини, але у ссавців вони в основному синтезуються в кістковому мозку. Завданням В-клітин є вивільнення імуноглобінів і таким чином контроль гуморально опосередкованого імунітету.
У амфібій, рептилій, птахів і ссавців кровотік відбувається за двома колами: один через легені та назад до серця, що називається легеневим кровообігом, а інший через решту тіла та його органи, включаючи мозок (системний кровообіг) .