Вплив соціального статусу на здоров'я та тривалість життя регулярно підтверджується епідеміологічними дослідженнями. Люди з низьким соціальним статусом все частіше страждають від хронічних захворювань, психосоматичних розладів, випадкових травм та інвалідності..
Дослідження показують, що ці нерівності коштують дорого, оскільки вони збільшуються призводять до збільшення витрат на медичне обслуговування та зниження продуктивності та спричиняють додаткові економічні втрати через передчасні смерті . Крім того, у міру того, як населення стає різноманітнішим, стає все важливішим боротися з нерівністю у здоров’ї.
Нерівність впливає на всі сфери життя. Це впливає на індивідуальне здоров’я, соціальні відносини, смак і задоволення, а також на соціальну згуртованість.
Кілька прикладів ілюструють це: Рівень дитячої смертності серед чорношкірих немовлят залишається майже в 2,5 рази вищим, ніж у білих дітей . Очікувана тривалість життя чорношкірих чоловіків і жінок залишається майже на десятиліття меншою, ніж у їхніх білих однолітків. Рівень діабету більш ніж на 30% вищий серед корінних американців і…
Ці соціальні мережі знаходяться під впливом індивідуальні умови життя та праці, такі як стрес на роботі, освіта, а також життєва ситуація та система охорони здоров’я. Ці фактори впливу також можуть мати незалежний і опосередкований вплив на здоров'я.
Зв’язок між освітою та відмінностями в стані здоров’я Загалом люди з нижчим рівнем освіти більш схильні до різноманітних ризиків для здоров’я, таких як ожиріння, зловживання психоактивними речовинами, навмисні та ненавмисні травми, ніж люди з більш високою освітою.