Заряджені частинки (електрони, протони, іони) можуть рухатися в магнітних полях і зазнавати їх впливу. Причиною цього є сила ЛОРЕНЦА, яка діє на рухомі носії заряду в магнітних полях і яку можна обчислити за допомогою рівняння F → L = Q ⋅ ( v → × B → ).
Частинка в магнітному полі Уявімо собі електрони, що може рухатися з початковою швидкістю v перпендикулярно силовим лініям (однорідного) магнітного поля. Напрямок сили визначається за допомогою правила правої руки. Це показує, що сила Лоренца перпендикулярна до напрямку руху.
Магнітне поле викликає електрони, які притягуються до (відносно) позитивної зовнішньої частини камери, спірально обертаються назовні по круговій траєкторії , наслідок дії сили Лоренца.
Рухомі заряди в електричному полі Заряджена частинка, яка рухаючись з певною початковою швидкістю поперек силових ліній електричного поля, рівномірно відхиляється силою поля. Відхилений рух заряду створює параболічну криву.
Заряджені частинки, що знаходяться в спокої в магнітному полі, не відчувають сили і залишаються в спокої. Модельні лінії, які представляють напрямок і силу поля. рухаючись в магнітному полі, також не відчувають сили і продовжують рухатися рівномірно прямолінійно.
Тому повторюю: Магнітні поля не притягують і не відштовхують електрони (якби вони діяли, на електрони діяла б сила в тому ж напрямку, що й лінії магнітного поля, але це не так. Вона під кутом 90 градусів до нього і діє лише тоді, коли електрони рухаються або що зміни магнітного поля).