Що робити, якщо ліфт застряг, також регулює закон: не пізніше 30 хвилинПісля того, як було зроблено екстрений виклик, допомога зазвичай повинна прибути до ліфта. Зазвичай це працівники ліфтової компанії або відповідальний працівник на місці.
Може знадобитися деякий час, доки на місці не буде монтувальник ліфтів або інший помічник. Це також залежить від відстані між ліфтом і місцем розташування обслуговуючої компанії (штаб-квартири компанії). Проте рятувальні заходи мають розпочатися протягом 30 хвилин.
Якщо будівля охороняється, ви, швидше за все, будете від півгодини до години застряг. Натискайте кнопку екстреного виклику до прибуття допомоги. Однак, якщо будівля закрита, вам, можливо, доведеться чекати довше (годину-дві, максимум 8-9 годин) залежно від того, куди надходить екстрений виклик.
Документ містить всю інформацію, необхідну для порятунку людини, яка опинилася в ліфті, у встановлений термін максимум 30 хвилин мати можливість рятувати: наприклад, розташування ліфтової системи, технічні дані, осіб, які здійснюють аварійно-рятувальні роботи, першу допомогу, інформацію про час та місце зберігання…
Інциденти в ліфтах трапляються вкрай рідко. Але якщо це все ж сталося, потрібно реагувати виважено. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно звільнитися, якщо ліфт застряг, попереджають експерти DEKRA. Це створює серйозну небезпеку для життя людей.
Швидше за все кабіна ліфта не розіб'ється, У вас не вичерпається кисень і якщо аварійне освітлення присутнє, воно буде активовано для вашої безпеки. Ліфти мають механічні запобіжні гальма, які спрацьовують у будь-яких ситуаціях, навіть під час відключення електроенергії.