Для чоловіків трудовий стаж становив від 18 до 24 років спочатку шість місяців; термін служби передував двом рокам військової служби.
Тут дівчата допомагали на городніх і польових роботах, по господарству, доглядали худобу, доїли, наглядали за дітьми. The КОЛЕСО має служити вихованню трудової етики та сприяти усуненню класових відмінностей (девіз КОЛЕСО: «Працюючи для свого народу, ви облагороджуєте себе»).
Крім виховного аспекту, в Служба праці але перш за все також військовий компонент. Дисципліна, субординація та муштра відігравали важливу роль і готували юнаків до бою. З початком війни трудова повинность була поширена на молодих дівчат.
Службу допомоги війні здійснювали жінки на добровільних засадах також закупівля продуктів харчування та одягу для постраждалих бійців, а також виготовлення так званих «подарунків кохання» – пакетів із частуванням чи зігріванням трикотажу..
Робочі години становили 10-12 годин, неадекватне харчування та одяг, який не захищав від негоди. У другій половині війни робота завмерла Виробництво зброї у концтаборі на передньому плані.
Служба матерів Рейху, заснована в 1934 році, Спільний відділ Асоціації жінок NS (NSF) і Асоціації жінок Німеччини (DFW) взяв на себе організацію шкіл матерів. Відтоді DFW відповідав за практичне впровадження курсів, NSF визначав їх ідеологічні цілі.