Наприклад, для кругового шляху на висоті 300 км над земною поверхнею необхідна швидкість 7,8 км/с (28 000 км/год). З такою швидкістю супутник обертається навколо Землі раз на 90 хвилин. Супутники повинні рухатися так швидко, щоб врівноважити гравітацію Землі. 12 жовтня 2011 р.
З такою швидкістю Земля обертається приблизно один раз кожні 90 хвилин. Особливо важливою орбітою для супутників є так звана геостаціонарна орбіта, яка знаходиться на 36 000 кілометрів над екватором. На ньому супутник обертається навколо Землі точно один раз на 24 години.
У той час як МКС або низьколітаючі супутники спостереження Землі обертаються навколо Землі трохи більше ніж за півтори години, навігаційний супутник займає приблизно 14 годин за один тур. У космосі чим вище літає супутник, тим повільніше він рухається і тим довше йому потрібно, щоб пройти одне коло.
Як і Геосинхронні та геостаціонарні супутники обертаються на висоті 35 786 км над Землею, але геосинхронні супутники мають орбіти, які можна нахиляти вище або нижче екватора. З іншого боку, геостаціонарні супутники обертаються навколо Землі в одній площині з екватором.
Багато супутників мають пасивні сенсорні системи, які працюють з сонячним світлом. Тому вони рухаються на полярній орбіті навколо Землі. При вимірюванні відбитого сонячного світла орбіти повинні бути адаптовані до ритму день-ніч.
Найнижчі супутники найчастіше обертаються навколо Землі (бл 15 разів на день) . Супутники на геостаціонарній орбіті обертаються навколо Землі один раз на день або ніколи, залежно від точки відліку. Супутники на цвинтарній орбіті, які знаходяться над геостаціонарною орбітою, обертаються навколо Землі рідше одного разу на день або рухаються назад у протилежному напрямку залежно від контрольної точки.