Функціональна залишкова ємність – кількість повітря, що залишилося у легенях після спокійного видиху. Життєву ємність легень можна обчислити за формулою ЖЕЛ (л) = 2,5 * ріст (м). ЖОВ залежить від зростання, віку людини, роду занять, особливо велике у плавців та веслярів (до 8 л).Feb 7, 2017
Життєва ємність легень (ЖЕЛ) – максимальна кількість повітря, що видихається після найглибшого вдиху. Систематичні заняття фізкультурою та спортом сприяють розвитку дихальної мускулатури та розширення грудної клітки.
ЖЕЛ залежить від статі, віку, розмірів тіла, стану тренованості та визначається за допомогою спірометра. Вона буває в таких межах: у чоловіків – 3,5-5,0 літрів; у жінок – 2,5-4,0 літра. У спортсменів ця величина може досягати: у чоловіків 7,0 і більше літрів, у жінок – 5,0 літрів і більше.
Зменшується при обструктивних порушеннях, за рахунок уповільнення форсованого видиху (хронічний бронхіт, бронхіальна астма), при рестриктивних – за рахунок зменшення всіх легеневих обсягів. Відношення ОФВ1 до ЖЕЛ, виражене у % – індекс Тіффно.