Каскад біохімічних реакцій призводить до появи ознак куріння. Людина відчуває прилив бадьорості, у неї піднімається настрій або вирівнюється емоційний фон. Курець відчуває, ніби його мозок краще працює. Цей позитивний ефект подобається організму.
Нікотин, як і інші наркотики, викликає залежність шляхом дії на дофамінові структури головного мозку, внаслідок чого закріплюється сприйняття “позитивного” його ефекту, і формується бажання цей ефект повторювати. Дофамін – це речовина, що бере участь у формуванні мотивації поведінки, тобто в формуванні мотивації.
Під час першого паління дере в горлі, прискорено б’ється серце, у роті з’являється неприємний смак. Усі ці неприємні відчуття, пов’язані з першою сигаретою, не випадкові. Це захисна реакція організму, і треба нею скористатися – відмовитися від наступної сигарети. Поки не настав час, коли зробити це буде не так легко.
Ціль – рецептори Як діє нікотин? Його головна мішень – це нікотинові ацетилхолінові рецептори, імітуючи нейромедіатор ацетилхолін, що відповідає насамперед за роботу м’язів, – окремі ділянки молекули нікотину схожі з ацетилхоліном. Результат – викид адреналіну і підвищена активність.