У собак та котів шерсть може з віком посивіти, а шкіра – витончитися. І собаки, і кішки в похилому віці стають повільнішими. Зниження активності може бути пов'язане із загальною млявістю або станом здоров'я. Захворювання м'язів та суглобів – ще один провісник старості.
При старінні рівень імунного захисту знижується, тому літні собаки найбільш сприйнятливі до інфекцій та інших хвороб. У старіючих собак також знижується гострота зору та нюху, що може призвести до зниження апетиту. Важливо допомогти собаці залишатися активною, навіть коли вона стає старшою.
— З якого віку можна говорити, що собака вже не молода? – Говорити про собаці як про літній можна після 5-6 років, якщо це велика чи гігантська порода, і після 8-9 років, якщо порода середня чи дрібна.
Сивина, погіршення стану вовни Сідіють вуса, борода, брови, з'являються білі волоски на морді і всьому тулубі. Зазначимо, що у представників деяких порід (наприклад, до них відносяться пуделі) ці ознаки старіння можуть з'явитися вже у віці 2-3 років, однак у більшості собак – До 5-7 років.