У зав'язях маточка формуються сім'язачатки, або сім'япочки. У різних видів рослин кількість сім'язачатків у зав'язі квітки варіює від одного (вишня) до кількох десятків і навіть сотень (мак). Сім'язачаток формується з виростів стінки зав'язі.
Зав'язь містить надійно захищені сім'япочки. Після запліднення зав'язь перетворюється на плід, усередині якого знаходиться насіння, що розвинулося з сім'язачатків (звідси назва «покритонасінні» — на відміну від голонасінних, у яких насіння лежить на мегаспорофілах голо, тобто непокрито).
У зав'язі розташовуються сім'япочки, з яких після запліднення розвивається насіння; зі стінок зав'язі утворюється навколоплідник. Стовпчик у квітках деяких рослин редукований, і приймочка знаходиться безпосередньо на зав'язі.
Після подвійного запліднення з яйцеклітини формується зародок насіння, з центрального ядра зародкового мішка – ендосперм, з інтегументів – насіннєва шкірка, із усього сім'язачатка – насіння, а зі стінок зав'язі – околоплодник. В цілому з зав'язі маточки формується плід із насінням.