явище, що величини, отримані в результаті обробки схильних до помилок даних (помилок), наприклад, характеристичні значення, також більш або менш схильні до помилок. Похибка похідної величини може бути визначена або оцінена як функція похибок оброблених значень.
Основний метод, який ми використовуємо для розподілу помилок, називається Метод Min-Max . Щоб використовувати цей метод, ми визначаємо мінімальне та максимальне значення для кожного вимірювання, яке використовуватиметься для розрахунку кінцевого результату. Мінімальні та максимальні значення просто (найкраще значення – невизначеність) і (найкраще значення + невизначеність).
Абсолютна похибка вимірювання у фізиці Якщо ви точно не знаєте справжнього значення, ви використовуєте середнє значення ваших вимірювань як оціночне «справжнє» значення. Формула для розрахунку абсолютної похибки вимірювання: Δ x i = | x i − x a v g | де кожне окреме вимірювання, а x a v g — середнє значення всіх вимірювань.
Спосіб 1: Для сум і різниць абсолютні похибки складаються. Приклад: Довжина L – різниця між виміряними значеннями (28,15 ± 0,05) см і (22,35 ± 0,05) см. Різниця 5,80 см, похибки в сумі 0,10 см.
Типовими повсякденними помилками є Помилки мислення, помилки друку, помилки товстих пальців, помилки в обчисленнях, помилки орфографії, помилки слуху, помилки мовлення або помилки друку.