Тундра – це субарктичний кліматичний пояс, а тайга – помірний. У тундрі холодніше й сухіше, у тайзі – відносно тепліше й більш волого. Ґрунти тайги більш родючі, ніж ґрунти тундри. Тайга – це глобальне царство дерев, тундра – це мохи, лишайники, злаки та карликові дерева.
У тайговій зоні, на відміну від тундр, присутні хвойні ліси з домішкою дрібнолистяних порід. Завдяки цьому утворюються підзолисті ґрунти та зменшується ерозія ґрунтів. Це призводить до більшого, порівняно з тундрами, видового різноманіття рослин у тайзі.
Тайга розташована між тундрою на півночі та лісами помірного поясу на півдні. Тайга є на Алясці, в Канаді, Скандинавії та Сибіру. У Росії найбільша тайга у світі простягається приблизно на 5800 кілометрів від Тихого океану до Уральських гір.
Тундра (від фін. tunturi – безліса плоска вершина; російське діалектне сендуха) – вид природних зон, що лежать за північними межами лісової рослинності, простору з вічномерзлим ґрунтом, який не заливають морські або річкові води. Тундра розташована на північ від зони тайги.