Синдромний підхід один Метод розгляду проблем в екологічній, економічній, соціальній і культурній сферах, які поділяються на різні синдроми.
Мета синдромного підходу є розробка концепції міждисциплінарного аналізу «для виявлення шаблонів основних проблем глобальних змін» (Шиндлер 2015: 147), щоб мати можливість ідентифікувати та запобігати наслідкам нестійких дій людини на ранній стадії (пор. Кассель-Гінц і Бахр 2008: 4).
Концепція синдрому зосереджена на функціональному розгляді проблемних подій у межах окремих галузей і дисциплін. Це дозволяє комплексно порівняти системи взаємодії цивілізації і природи в різних регіонах.
У медицині та психології синдром відноситься до комбінації різних ознак хвороби (симптомів), які зазвичай виникають одночасно та разом. Зазвичай тут важливо те, що ця «асоціація симптомів» виникає більш ніж випадково.
Термін є частиною класифікації синдромів деградації ґрунту. Сахельський синдром включає надмірний випас худоби та надмірне використання посушливих і напівпосушливих луків і розвиток крутих, структурно слабких, схильних до ерозії ґрунтів.
При такому підході ІПСШ/ІРТ класифікуються на синдроми, що складаються з легко ідентифікованих груп симптомів і ознак, і лікування пропонується для найпоширеніших організмів, які викликають синдром . Лікування було стандартизовано за допомогою попередньо підготовлених кольорових наборів ліків для ІПСШ/ІРТ.