Мікро- і макро-елементи (найчастіше звані словом мікроелементи) є основними компонентами живої та неживої матерії. З елементів – Азот (N), сірка (S), кисень (O), водень (H) та вуглець (C) створені органічні сполуки: білки, вуглеводи, жири та вітаміни.
Хімічні елементи, що зустрічаються в організмі в дуже малих концентраціях, називаються мікроелементами. До мікроелементів, необхідним нормальної життєдіяльності нашого організму, ставляться залізо, мідь, селен, йод, хром, цинк, фтор, марганець, кобальт, молібден, кремній, бром, ванадій, бор. Залізо.
Макроелементи – Хімічні елементи, вміст яких обчислюється в організмі людини грамами. До макроелементів відносять кальцій, фосфор, магній, калій, хлор, залізо та ін. Потреба організму в мінералах-макроелементах велика. Мікроелементи – Це цинк, мідь, йод, фтор та інші.
До макроелементів відносяться кальцій, фосфор, магній, калій, натрій, хлор і сірка, до мікроелементів – залізо, мідь, цинк, йод, фтор, марганець та ін. Джерелом більшості мінеральних речовин є їжа, і тільки хлорид натрію вводиться в раціон додатково в хімічно чистому вигляді (кухонна сіль).