sans – "без" і англ. serif – "засічка") – шрифт без засічок. У більш точному і розгорнутому формулюванні: «Гарнітура шрифту, подібного до єгипетського, з рівною товщиною всіх штрихів, але, на відміну від єгипетського шрифту, без засічок і з максимальною насиченістю рядка, що створює напружене враження… Звідси назва».
Шрифти із засічками називаються антиквами, без засічок – гротесками (іноді рубаними). Якщо засічки в шрифті товсті, як основні штрихи, — це брусковий шрифт. А якщо на кінцях штрихів, де в антикве розташовуються засічки, є розширення, це стрічкова антиква або гротеск–антиква.
Гротески, старі Збірна назва перших шрифтів без засічок. Це шрифти з невеликим контрастом, одноширинні, напівзакриті та відкриті. Знаки мають просту і навіть грубу геометричну форму, з великим рядковим очком. Шрифти загалом залишають враження суворого грубого реалізму.
Види шрифтів За принципами побудови букв можна виділити п'ять груп шрифтів. Це антикви – контрастні шрифти з тонкими засічками, брускові — з товстими засічками, гротески — без засічок, рукописні — листи, що імітують, від руки і декоративні — художньо оформлені.