Теорія Бронфенбреннера має екологічну модель. Середовище підлітка він описує як своєрідну цибулю з різними шарами. Ця «цибуля» має 5 шарів, і кожен шар по-різному впливає на розвиток підлітка.
Модель Бронфенбреннера, також відома як екологічна модель Бронфенбреннера, також відома як теорія екологічних систем. Вона служить основою для розуміння людського розвитку, як запропонував відомий американський психолог Урі Бронфенбреннер.
Біоекологічна модель психолога Бронфенбреннера (1986) наголошує на важливості соціального середовища для розвитку дітей. Фактори ризику та захисту є частиною біоекологічної моделі.
«Соціоекологічна модель» (екологія розвитку людини) була розроблена психологом наприкінці 1970-х років. Урі Бронфенбреннер , як спосіб визнати, що люди впливають і перебувають під впливом складного спектру соціальних впливів і взаємодій навколишнього середовища.
Соціально-екологічна модель припускає, що на здоров'я впливає взаємодія між індивідом, групою/спільнотою та фізичним, соціальним і політичним середовищем (Israel et al., 2003; Sallis et al., 2008; Wallerstein et al., 2003).
Приклади екологічних моделей Міцні афроамериканські сім’ї – ПІДЛІТКИ (SAAF-T) використовували екологічну модель для розробки орієнтованої на сім’ю, групової програми зміцнення здоров’я та профілактики захворювань, щоб зменшити незахищений секс серед підлітків.