клінічна картина. Туберкульоз найчастіше вражає легені, але може вражати й інші органи. Типовими симптомами є кашель, часто з виділенням мокротиння, лихоманка та втрата ваги. Зазвичай туберкульоз легко піддається лікуванню спеціальними антибіотиками, які потрібно приймати місяцями.
Власна імунна система організму бореться з патогенами і часто знешкоджує їх. Іноді бактерії залишаються в стані спокою в організмі роками. Якщо імунна система ослаблена, бактерії можуть поширюватися по всьому організму. Окрім легенів, серед іншого можуть бути уражені лімфатичні вузли, кістки, сечовивідні шляхи або мозкові оболонки.
Інкубаційний період після зараження триває від місяців до років. Короткі інкубаційні періоди характерні для маленьких дітей і людей з ослабленим імунітетом. Зазвичай у дорослих симптоми туберкульозу проявляються протягом двох років.
Відповідно до Закону про захист від інфекцій, про будь-який туберкульоз, який потребує лікування, необхідно якомога швидше повідомляти відповідальний орган охорони здоров’я. Це визначає ближчих контактних осіб (таких як члени родини, друзі, знайомі, колеги по роботі тощо)
Ключовим симптомом туберкульозу легень є Кашель з мокротинням або без нього, який у рідкісних випадках може бути кров’яним. Іноді виникають біль у грудях і задишка. Якщо стійкий до лікування кашель зберігається більше трьох тижнів, у диференціальній діагностиці завжди слід враховувати туберкульоз.
У більшості випадків туберкульоз можна вилікувати медикаментозно або, у випадку прихованої інфекції, можна запобігти шляхом профілактичного лікування. Лікування туберкульозу триває не менше півроку.