Гормони відповідають за ключові процеси організму: метаболізм, зростання та розвиток, статеву функцію та репродукцію, частоту пульсу, артеріальний тиск, апетит, цикли сну та неспання, температуру тіла та багато інших.
Гормони – це речовини, які в мікроскопічних концентраціях впливають на різні органи та тканини так, що ті змінюють свій метаболізм. Наприклад, запасають у тканинах глюкозу чи, навпаки, викидають її у кров; викликають почастішання серцебиття, прискорення чи уповільнення зростання людини і т.д.
Гормони – це хімічна речовина, яка надходить у кровотік і з кров'ю досягає різних органів, де вона стимулює або знижує активність інших клітин, які називаються клітинами-мішенями. Через клітини-мішені гормони діють практично на всі життєво важливі функції організму людини.
Гормони контролюють функцію всіх органів, впливаючи на такі процеси, як зростання та розвиток, розмноження та метаболізм поживних речовин. Гормони також впливають на способи використання та зберігання енергії організмом, а також контролюють об'єм рідини та рівень солей та цукру (глюкози) у крові.