Місце ураження обробити спиртовим розчином та накласти антисептичну пов'язку. Це убезпечить від потрапляння всередину мікробів, які міг переносити скорпіон у своїй жалі. Прикласти холод або накласти тугу пов'язку для зняття набряку та зниження болю. Це уповільнює поширення отруйної речовини організмом.
Визначено, що отрута скорпіонів інгібує Са канали та активізують N8 канали. Завдяки цим властивостям отрута діє позитивно інотропно на скелетну мускулатуру, виявляє знеболювально. Бразильські дослідники визначили, що отрута скорпіона стимулює екскреторну функцію підшлункової залози
Хоча отрута не смертельна, при попаданні в очі вона викликає пекучий біль і сліпоту. Одна з ознак, за якою можна відрізнити отруйного скорпіона – Порівняти розміри клешнів і хвоста. У отруйних жало буде значно помітнішим порівняно з відносно маленькими клешнями, і навпаки.
Отрута скорпіонів накопичується в хвості, а саме в грушоподібному членику – тельсоні, який має загнуту вгору голкою. У отруті містяться речовини, які руйнують нервову та серцево-судинну систему людини. Як і у багатьох павуків та інших отруйних створінь, велику небезпеку становлять нейротоксини.